X
تبلیغات
کیوی میوه ای در شمال - خاصیت کیوی

کیوی میوه ای در شمال

کیوی در گیلان

خاصیت کیوی

بوته با نام علمی Chinensis Actinidia که تابستان سبز است و در سراسر جهان به اسم ( کیوی ) معروف است منشاء چینی دارد .

بوته تقریبا رونده این گیاهکیوی به بوته توت کوهی شباهت دارد ، جوانه های سرخ رنگش به طرز چشمگیری پوشیده از کرک هستند ، گل های معطرش تا چهار سانتی متر بزرگ می شودند و میوه اگزوتیک و خوش طعمش تا هفت سانتی متر درشت می شود . بوته کیوی ابتدا در نیوزلند پرورش و کشت داده شده ، گیاه شناسان و باغبانان نیوزلندی از طریق پیوند و اصلاح نژاد میوه های درشت تر ، آب دارتر و خوش طعم تری بار آوردند .

 

 

نام کیوی را نیز اول بار باغبانان نیوزلندی انتخاب کردند . کیوی در حقیقت نام یکی از مرغ های بومی قدیمی نیوزلند است که قدرت پرواز نداشت و ظاهرا اسم همین مرغ را روی میوه ( اکتینداچنزیس ) گذاشته اند .

کیوی بخاطر طعم عالی و ویتامین های فراوانش خیلی رود مقبولیت عامه پیدا کرد به طوری که گفته میشود هر عدد کیوی به اندازه 12 عدد لیمو ترش دارای ویتامین ( ث ) میباشد .

کیوی از نظر زمینی که درآن کاشته میشود فوق العاده سخت گیر است به ویژه منطقی را که بتواند زمستان را در آنجا ها بدون خطر پشت سر بگذارد می پسندد .

بطور کلی مکان نیم سایه و زمین هوموسی برای کاشت کیوی بسیار مناسب است . از کاشتن آن در نواحی مرتفع به علت سردتر بودن زمستان آنجاها و احتمال یخبندان بهاره بایستی خوداری کرد . تلفات این گیاه علل الخصوص طی دوسال اول بعد از کاشت بسیار زیاد است و سرما و یخبندان بی موقع یا بیش از حد متعارف جوانه هایش را میسوزاند و سیاه میکند ، با این وصف جای نگرانی نیست زیرا در آینده نزدیک گیاه دوباره و این بار روی تنه اصلی دوباره جوانه می زند .

این گیاه بسته به قوت و مرغوبیت زمین تا شعاع چهارمتر گسترش می یابد لذا بجا است که یک دار بست سیمی نصب کرد و بوته را به روی آن کشید ، برای داربست سه عدد سیم به طول 70 سانتی متر ، 140 سانتی متر و 200 سانتی متر کافی است شاخه های جوان را به داربست می بندند .

در فصل زمستان میوه کیوی بیسار مورد توجه قرار می گیرد ، به علت داشتن ویتامین ( ث) فراوان بسیار موثر در پیشگیری از سرما خوردگی و بهبود این بیماری می باشد .

همچنین میوه کیوی داری عنواع ویتامینهای مورد نیاز بدن می باشد . این میوه را هم می توان با پوست خورد ، از میوه رنده شده کیوی نیز برای ترد کردن گوشت می توان استفاده کرد ، به این صورت که پس از خرد کردن گوشت برای کباب ، یک عدد کیوی را رنده کرده و بر روی گوشت بریزید و چند ساعت در یخچال بگذارید و سپس گوشت را سیخ گرفته با این کار گوشت کبابی بسیار ترد و لذیذ می گردد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه سیزدهم اسفند 1388ساعت 20:13  توسط عاشقان کیوی  |